خانه / تکنولوژی / رشته برق / اضافه کردن NS3 به VScode

اضافه کردن NS3 به VScode

چگونه برای NS3 یک IDE داشته باشیم؟

در پُست های گذشته درباره نرم افزار NS3، صحبت شد و مراحل نصب آنرا با یکدیگر بررسی کردیم.

اما برای راحتی کار و سهولت در خواندن کدها و برنامه نویسی در این نرم افزار، لازم دیدیم تا پیش از آموزش این شبیه ساز یک محیط برنامه نویسی توسعه یافته یا IDE برای آن داشته باشیم.

اتصال NS3 به Vscode

همانطور که در پُست های پیشین با نرم افزار Vscode که یک محیط برنامه نویسی مجتمع شده یا IDE مناسب و کم حجم است آشنا شدیم، ذکر شد که نرم افزار NS3 نیز یکی از نرم افزار قدرتمند در حوزه شبیه سازی شبکه است.

اما یکی از نکات تقریبا منفی در این ضمینه، نبود یک محیط IDE برای ویرایش و کمک کردن به سرعت برنامه نویسی و یا خواندن کدهای آماده در Ns3 است.

اما می توان به راحتی فایلهای این نرم افزار را به محیط Vscode منتقل کرد و در این نرم افزار به کار برنامه نویسی پرداخت.

اما برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

1- ابتدا پوشه vscode. را که 3 بخش دارد(با پسوندjson.) را از لینک زیر دانلود کرده و در درون root پوشه ns-3.26 کپی کنید.(توجه کنید که نسخه نرم افزار من 3.26 بوده است و در کلیات کار تفاوتی ندارد.)

Download

2- برای اطمینان از این که این پوشه به درستی کپی و جایگذاری شده است، درون پوشه ns-3.26 کلید ترکیبیCtrl+h را بزنید تا تمامی فایل های مخفی یا Hidden را مشاهده کنید.

3- سپس به درون نرم افزار Vscode می رویم.در همان صفحه اول desktop اش یا از طریق منوی File و انتخاب گزینه Add Folder To Workspace به انتخاب پوشه اصلی ns3 که پوشه vscode. را در آن کپی کرده بودیم اقدام می کنیم.

4- پس از این کار workspace جدیدمان در منوی سمت چپ و قسمت مربوط به Explore اضافه می شود. دقت کنید که باید قسمت vscode. درون زیر مجموعه ns-3.26 وجود داشته باشد.

5- در همان منوی سمت چپ روی گزینه یکی مانده به آخر که علامت حشره دارد و نام آن debug است کلیک کنید و از منوی بازشونده رو به پایین آن، گزینه ns3(ns-3.26) را انتخاب کنید. با این کار پس از باز کردن هر پروژه می توانید در همین IDE به طور مستقیم برنامه تان را Run کنید.

حالا می توانید به راحتی بدون نیاز به تغییرات متوالی در یک محیط متنی ساده، در IDE نرم افزار Vscode به بررسی کدهای NS3 بپردازید و همچنین آن را اجرا کنید. 🙂 

1+

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

مخابرات دید مستقیم و فرادید مستیم

مخابرات LOS و BLOS در مباحث مخابراتی همواره نام LOS و BLOS دیده و شنیده …

2 نظرات

  1. با سلام میشه تحت ویندوز انجام داد

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!