خانه / فرهنگ و رسانه / کتاب / قهوه سرد آقای نویسنده

قهوه سرد آقای نویسنده

رمانی ایرانی

بعد از حدود چند سال و تجربه خواندن انواع رمانها، تقریبا از رمان های ایرانی نا امید شده بودم که کاملا اتفاقی به این کتاب برخورد کردم. این کتاب اثری از روزبه معین نویسنده جوان ادبیات ایران است.

معرفی کتاب

این کتاب با کاغذ کاهی و با قیمتی مناسب(24هزارتومان) توسط نشر نیماژ برای بار شصتم تجدید چاپ شد. داستان اصلی این کتاب تقریبا با اندکی اختلاف خود اسم نویسنده است. نویسنده جوانی به نام روزبه آرمان که داستان نویسی متفاوت از سایر داستان نویسان است و به گفته اطرافیان اش بیش از حد در داستان هایش غرق می شود داستان با دوران کودکی این نویسنده آغاز می شود که عاشق دختری زیبا به نام یلدا است که از خودش چندسالی بزرگتر است. آن دختر که به تمرین پیانو با پیرزن همسایه می آید هر بار درب خانه روزبه را می زند و او هر بار درب را باز می کند و بیشتر از روز قبل عاشق دختر می شود. برای اینکه کار دختر در آن خانه تمام نشود کمی از نُت های او را تغییر می دهد تا دختر باز هم به آنجا بیاید و…. در ادامه، روزبه با دزدین شخصیت و خاطراتش توسط دوست قدیمش اِبی رو به رو می شود و مسیر زندگی اش میان دو دختر دیگری که دوستش دارند رغم می خورد و داستان جلو می رود.

دیدگاه من

این کتاب از آن کتابهایی است که باید یک ماژیک هایلایت در دست تان باشد تا جملات و کنایه های آنرا علامت بگذارید و بعدا در محاوره و یا نوشته های تان با مرجع استفاده کنید. نثر کتاب روان است به طوری که خودتان راوی آن خواهید شد و در عرض یک هفته آنرا تمام خواهید کرد. به نظرم این کتاب برای دوست داران رمان های عاشقانه مثل من؛ تجربه ای نو است و نمی توان از دستش داد.

 

دوستان عزیزم؛ امیدوارم کتاب همواره بهترین دوست تان باشد ….

4+

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

کتاب خال کوب آشویتس

رمان خالکوب آشویتس یک رمان عاشقانه در دل تاریخ جنگ جهانی دوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!