خانه / فرهنگ و رسانه / کتاب / کتاب خال کوب آشویتس

کتاب خال کوب آشویتس

رمان خال کوب آشویتس

در این پست، رمان زیبای خالکوب آشویتس که بر اساس یک داستان واقعی در تاریخی که دید گسترده ای از آن وجود ندارد را برای مطالعه شما عزیزان معرفی می کنم.

داستان کتاب

لالی سوکولوف در جریان جنگ جهانی دوم و با سیاست نازی ها، برای جلوگیری از قتل عام خانواده اش، به ناچار به اردوگاه کار اجباری برده می شود که آن اردوگاه آشویتس نام دارد. در آن اردوگاه افراد سالم برای کار انتخاب شده و سایر افراد کشته و در کوره های آدم سوزی سوزانده می شوند.

لالی با محبت فردی دیگر مسئول خالکوبی شماره افراد تازه وارد می شود که این اعداد نام و شناسه آنها در آن اردوگاه خواهند بود. با وجود اینکه این کار انسانی نیست و خود لالی نیز از آن خوشحال نیست اما، این کار از بسیاری از کارهای مشقت بار دیگر برایش خوشایندتر است و در کنار روابطی که با برخی از نازی ها دارد می تواند موجب بهبود شرایط سایر انسان های بی گناه در آشویتس شود.

در این بین، گیتا دختری زیبا که لالی در نگاه اول در زمان خالکوبی اش به او علاقه مند می شود، حضور در آن جهنم را برایش امکان پذیر می کند. به نحوی که دیدن گیتا و در آغوش کشیدن وی تنها دلیل زندگی او می شود. روزی گیتا و لالی در آغوش هم به یکدیگر قول می دهند تا زنده بمانند و پس از خروج از آشویتس پیمان عشق ببندند.

اما اینکه چه اتفاقاتی رخ داد و این ازدواج پس از سالهایی سخت چگونه اتفاق افتاد را می توانید در پایان مطالعه این کتاب زیبا بدانید.

اطلاعات کتاب

نویسنده این کتاب خانم هدر موریس است که بر اساس مصاحبه ای کی با لالی پیش از مرگ وی انجام شده است این رمان را تحریر کرده و خانم سارا حسینی معینی نیز این کتاب را بیانی شیوا، اثرگذار و جذاب ترجمه کرده اند. بهترین پیشنهاد من به شما خرید از انتشارات کوله پشتی است.

در این روزهای سخت، بیشتر کتاب بخوانیم. 😛 

1+

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

قهوه سرد آقای نویسنده

رمانی ایرانی بعد از حدود چند سال و تجربه خواندن انواع رمانها، تقریبا از رمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!