خانه / فرهنگ و رسانه / کتاب / دختری در قطار

دختری در قطار

“آنچه فراموش می شود؛ خودِ آدمی است” …

دختری در قطار نوشته ” پائولا هاوکینز” نویسنده بانوی حرفه ای هست که تخصص عجیبی در نشون دادن روزمرگی ها داره. قلمی زنانه و ظریف باعث شده اکثر کارها و اثرهاش به دل بشینن.

آشنایی با کتاب

داستان این کتاب و رمان؛ پیرامون زندگی رونده و در مقاطعی ساکن سه زن به نام؛ ریچل، آنا و مگان روایت میشه. ریچل که به مشروبات الکلی اعتیاد داشته به فراموشی دچار شده و کارها و گفته های زمان مستی خودش رو به خاطر نمیاره. گذر از این اتفاقات و دیدن حوادثی که اون رو مجبور به یادآوری آنچه از یاد برده میکنهبسیار ماهرانه نوشته شده. ریچل هر روز مسیری را در لندن با قطار طی میکند و از کنار خانه شماره 23 عبور میکند. خانه ای که روزی بانوی آن بود ولی حالا تام با همسر جدیدش یعنی آنا در آن زندگی میکند. شاید ریچل فراموشی مستی داشته باشد ولی؛ آیا از دید یک خواننده رمان، باز هم آن خانه را فراموش کرده؟؟؟

دختری در قطار
ریچل هر بار به آن خانه نگاه نمیکند تا یادش نیاید زندگی اش چگونه گذشته است. در آنسوی خانه ها؛ خانه شماره 15 وجود دارد که بالعکس ریچل علاقه به دیدن آن خانه و آدمهایش دارد. در خیال خود زندگی رومانتیک آنها را دوست دارد و نام آنها را جس و جیسون میگذارد. درواقع جس همان مگان است که کم کم، ریچل به زندگی آنها نزدیک می شود و ….

نظر من درباره کتاب

به نظرم ترکیب رفتارهایی متضاد و یا حتی دوگانگی هایی زنانه از شرایط اجتماع رو به راحتی میشه در این رمان دید . حس کرد که چطور زندگی میتونه آدم رو عوض کنه؛ به اشتباه بندازه، بالاببره و یا به پایین بندازه…
ولی توی همه این حالتها؛ این خودِ انسانه که شرایط رو جوری به دست زمانه داده که توی کنترل کردنش دخالتی نداشته باشه.

رمان “دختری در قطار” رمانی بسیار زیبا از انتشارات های مختلفی نشر داده شده؛ ولی یکی از بهترین ترجمه ها و کیفیت ها و قیمت عالی برای انتشارات کتاب کوله پشتی هست. ترجمه آقای علی قانع که دیگه نیازی به توضیح درباره این استاد نیست. درضمن خرید از این انتشارات؛ گارانتی کیفیت چاپ و نوشته های کتاب رو هم خواهید داشت.

امیدوارم همیشه کتاب خون باشین ….

پائولا هاوکینز

معرفی رُمان ” دختری در قطار” :

 

2+

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

کتاب خال کوب آشویتس

رمان خالکوب آشویتس یک رمان عاشقانه در دل تاریخ جنگ جهانی دوم است.

11 نظرات

 1. بسیار عالی بود

  0
 2. سایر کتابهاشون رو ذکر نکردید

  0
 3. من این کتاب رو خوندم

  0
 4. از لطفی که به بنده و این کتاب داشتید بی نهایت سپاسگزارم دوست عزیز. پایدار باشید و سربلند. با مهر / علی قانع

  3+
 5. در ضمن به شما و باقی دوستان توصیه می کنم در صورت تمایل کتاب دوم این نویسنده را نیز با نام”درون آب” را مطالعه کنید که با مجوز رسمی از نویسنده و ناشر ترجمه و منتشر شده است.

  1+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!