خانه / فرهنگ و رسانه / کتاب / رمان ماه عسل در پاریس

رمان ماه عسل در پاریس

رمان ماه عسل در پاریس

این رمان اولین تجربه من از خواندن کتابهای خانم جوجو مویز (Jojo Moyes) است. به نظرم باید خیلی امیدوار به ظهور نویسندگان خانم در سطح جهانی بود. این کتابی که من خواندم از نشر کوله پشتی با ترجمه خانم آناهیتا شجاعی است.

توصیف کتاب

رمان ماه عسل در پاریس یک رمان با موضوعیت عواطف زنانه است که به نظر من بیشتر برای آقایان کاربرد دارد. این رمان در واقع توصیف زندگی تازه شروع شده لیو و دیوید است که برای ماه عسل در سال 2002 به پاریس آمده اند.

دیوید جاه طلب کار و پیشرفت است و لیو عاشق و احساسی مثه همه زنها…. لیو از عدم توجه کافی دیوید بالعکس سایر مردان پیرامونش به او؛ آزرده خاطر است و این حالت او را به فکر تجدید نظر برای ادامه زندگی اش می اندازد.

از طرفی زندگی زوج دیگری که اتفاقا آنها هم در ماه عسل شان در پاریس هستند و در همان جا زندگی می کنند روایت می شود؛ سوفی و ادوارد، اما در سال 1912 ….

تعجب نکنید این دو داستان به صورت هنرمندانه ای در فصل های متوالی پیش می روند. سوفی هم از دلنگرانی آینده و اینکه شوهرش زندگی تنوع طلبانه ای را از دید دوستان سابق ادوارد و مشاوران فعلی سوفی دارد زندگی اش درگیر مخاطره می شود.

این دو داستان برای این دو زوج به صورت هنرمندانه ای جلو می رود و در یک نقاشی به هم پیوند می خورد و هر دو بانو متوجه می شوند که زود تصمیم گرفته اند و هر دو جنتلمن ها هم درک میکنند که به همسرانشان کم توجه کرده اند.

دیدگاه من

به نظرم این کتاب یک رمان تنها نیست. این رمان یک کتاب اجتماعی و روانشناسی هم هست. اینکه زن عاطفی است و کوچکترین نکات احساسی را درک میکند و مرد باید بتواند قلب همسرش را تسخیر کند؛ به خوبی در این کتاب پیداست. تاریخ و سرگذشت زمان تفاوتی در این ماجرا ندارد و تعریف زندگی دو زوج در ماه عسل در فاصله حدود 80 سال با یکدیگر هم گواه همین است.

قلم جوجو مویز به نظرم قلمی زیبا و روایتگرانه از امروز و زندگی امروزی است. اما شاید دیدگاه تجدد خواهی زیاد هم به درد جامعه امروز نخورد…من این پیام را از کتاب دریافت کردم و شدیدا هم موافق آن هستم.

دوستان عزیزم…

کتاب بخوانید و از آن لذت ببرید…

 

4+

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

کتاب خال کوب آشویتس

رمان خالکوب آشویتس یک رمان عاشقانه در دل تاریخ جنگ جهانی دوم است.

1 نظر

  1. بسیا زیبا

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!