خانه / جهان / خبر / آشنایی با کشور روسیه
قیمت تور روسیه

آشنایی با کشور روسیه

آشنایی با کشور روسیه

کشور روسیه؛ نامی که این روزها درباره آن زیاد می شنویم. روسیه میزبان جام جهانی 2018 فوتبال؛ کشوری زیبا و مورد علاقه آن دسته از مردمی است که از گرما فراری اند. در این پست کمی با این کشور؛ موقعیت؛ آب و هوا و زیبایی هایش آشنا خواهیم شد.

معرفی

کشور روسیه (Russia) کشوری در شمال کره زمین و به ویژه آسیا قرار دارد که نزدیکی آن به قطب شمال باعث آب و هوایی سرد در اکثر ایام سال در آن شده است. به دلیل این که در مختصات به شمال آسیا؛ اوراسیا می گویند؛ نام روسیه هم در تلفظ های آسیایی به این نام شباهت دارد.

روسیه عضو قاره اروپا به حساب می آید و در گذشته از این نیز وسیع تر بوده است. روسیه حدود 17 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که آنرا پهناور ترین کشور دنیا ساخته است.روسیه دارای تقسیم بندی جغرافیایی جالبی است که دو ناحیه آسیایی و اروپایی در نقشه ها دارد.

حدود 144 میلیون نفر جمعیت هم دارد که البته با توجه به وسعت و دارایی های خدادادی اش و اقتصاد و صنعت قوی اش؛ به نسبت مردم و کشوری مرفه دارد. البته نباید این نکته را نادیده گرفت که تمرکز جمعیتی در چند شهر این کشور مثل سایر نقاط دنیا زیاد است و توزیع جمعیت مناسبی بر خلاف پهناور بودنش ندارد.

روسیه از ذخایر غنی گاز بهره مند است. به طوری که اولین تولید کننده انبوه گاز در جهان است. اما نکته جالب که باید مورد توجه ما ایرانی ها قرار بگیرد آن است که به هیچ وجه صرفه جویی در مصرف گاز در این کشور و در فرهنگ مردم اش نا دیده گرفته نمی شود.

در این کشور؛ خطور آب گرم از زیر خیابان ها و مسیر های دسترسی اصلی شهرها عبور می کند تا هم علاوه بر پاکسازی خیابان ها از برف در فصول سرد؛ باعث گرم کردن شهر و کاهش مصرف گاز شود. تقسیمات کشوری روسیه را می توانید در تصویر زیر ببینید:

از چند روز دیگر که جام جهانی فوتبال هم در این کشور زیبا شروع شود؛ شاید خواندن این پُست خالی از لطف نباشد.

برای دیدن گالری تصاویر منتخب؛ می توانید از گالری تصویر روسیه دیدن کنید. 😉 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

3+

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

تبریک سال جدید

فرا رسیدن عید نوروز، آغاز سال جدید و دمیده شدن عطر بهار در نفس های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!