خانه / جهان / خبر / دماغه امید نیک
The Cape of Good Hope
The Cape of Good Hope

دماغه امید نیک

آیینه زیبایی خداوند

اگر به دنبال آشنایی با یکی از زیباترین و بی نظیرترین شگفتی های خلقت پروردگار هستید، این پُست را دنبال کنید که خالی از لطف نیست.

موقعیت جغرافیایی

دماغه امید نیک، در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا و در محدوده جغرافیایی کشور آفریقای جنوبی و شهر کیپ تاون یا Cape Town است. این دماغه در اواخر قرن 15 میلادی توسط یک دریانورد پرتغالی با هدف یافتن مسیری برای رسیدن به اقیانوس هند از جنوب آفریقا یافت شد. در حقیقت این دماغه یک شبه جزیره است که در عمل در یک سمت آن یک اقیانوس یا آب و دمایی متفاوت و در سمت دیگر یک اقیانوس با آب و دمایی متفاوت وجود دارد.

The Cape of Good Hope

در قرآن کریم و در آیه 19 و 20 سوره مبارکه الرحمن به این نکته اشاره شده است:

” دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند، میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند. “

در حقیقت دلیل این رفتار این است که نقطه تلاقی دو طرف این دماغه آبهای سرد و گرم و با میزان شوری متفاوت دارد که عملا در هم ادغام نمی شوند و تصویری زیبا را خلق می کند.

طبعیت و ویژگی های طبیعی

این نقطه از زمین، دارای ویژگی های طبیعی و حیات وحش زیبا و منحصر به فردی است که تعادل آب و هوایی خاص آن باعث پدید آمدن این گونه طبیعی شده است. پارک ملی Table Mountain که در این ناحیه واقع شده است باعث شده که این نقطه از گزند و دست درازی زایده خواهان در امان باشد و همچنان طبیعی باقی بماند. هر چند اگر در ایران بود؛ تا الآن از ویلا و مناطق تجاری در حال منفجر شدن بود. 🙄 

این ناحیه پر از انواع پرندگان ساحلی و دریایی مثل مرغ های ماهی خوار و مرغ صدف خوار و پنگوئن آفریقایی و .. است.

در پایان از شما دعوت می کنم تا از گالری عکس این نقطه زیبا دیدن کنید.

موفق و سربلند باشید.

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
0

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

تبریک سال جدید

فرا رسیدن عید نوروز، آغاز سال جدید و دمیده شدن عطر بهار در نفس های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!