خانه / جهان / سرگرمی / وبلاگ نویسی یا فضای مجازی
وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یا فضای مجازی

شبکه های مجازی یا وبلاگ نویسی؟

مدتی پیش یکی از مخاطبانم در وبلاگ ” کلبه آرامش” در قسمت نظرات برایم نوشت عجیب است که با وجود این همه گستردگی شبکه های مجازی، باز هم وبلاگ نویسی از شور هیجان نیوفتاده…!!!
نظر شما چیست؟

وبلاگ نویسی

در میان هیاهو ها و نقابهای هزار رنگی که در دنیای مجازی وجود دارد، انگار دلیلی برای دو رو بودن در محیط وبلاگ نویسی وجود ندارد. انگار هنوز هم آدمهایی که وبلاگ نویسی یا مطلب نویسی در وب سایتها انجام می دهند نیازی به نقاب های چند رویی ندارند. راستش را بخواهی درست است که وبلاگ نویسی هم به نوعی مجازی است اما؛ هر که بخواهد بنویسد و هر که بخواهد بخواند، “وقتی” میگذارد و صرف می کند که دیگر قابل بازگشت نیست.

پس مهم است که چه می نویسیم و چه می خوانیم. خوبی و مزیت های وبلاگ نویسی آنقدر هستند که نمی توان این انتظار را داشت که با وجود گستردگی تلگرام، اینستاگرام و … بتواند جایگاهش را از دست بدهد.
وبلاگ نویسی یک عشق است. یک برآورده کردن نیاز . نیاز به نوشتن و نیاز به درد دل کردن. شاید ارزان ترین راه اجتماعی شدن هم همین وبلاگ نویسی باشد. شاید احترام و دوستان خوبی که بی منت نقد سازنده کنند و تخریب ات نکنند و نگران بلاک شدن نباشی، وبلاگ را هنوز هم دوست داشتنی کرده است.
من 6 سال است که وبلاگ دارم. اما هر بار که در آن مطلبی منتشر می کنم؛ باز هم حس خوب ابتدای کار را دارم. همین که به سایر وبلاگ ها سر می زنی و نظر می گذاری، به درد دلشان یا معرفی کالایشان یا تعریف روزمرگی ها و آموزش هایشان نگاه میکنی؛ آرام می شوی. لا اقل وقت ات را بیهوده صرف نکردی.

وبلاگ نویسی یعنی دروغ نگفتن

وقتی دست به کیبورد می شوی و در وبلاگت نوشته ای قار می دهی، محکوم به راست گویی هستی. محکوم به نداشتن دروغ هستی. چون نوشته هایت نمی تواند دروغ ها را پنهان کند. اخلاقی که در باطن داری در نوشته ها؛ نظرات و آنچه پاسخ می دهی نمایان است. اما؛ دیگر لازم نیست بگویم از اندر احوالات فضای مجازی که می شود به هزاران رنگ و نقاب خود را آویخت و فریفت و فریفت و فریفت…
آری اگر امروز وبلاگ نویسی هنوز هم پُر رونق است به خاطر همین مرام صادقانه و برخواسته از دل است. همین که بی منت دیگران را سهیم لحظات خود میکنی و در لحظات شان سهیم می شود؛ حس خوب بودن دارد.

 

2+

درباره پوریا

همسفر با زندگی

پیشنهاد بررسی

کاغذ چگونه ساخته می شود؟

تا به حال مراحل ساخت کاغذ را دیده اید؟ برای من هم مثل شما جالب …

1 نظر

  1. بسیار زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!